Головна  →  Новини  →  19 квітня 2016

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Оболонському районі міста Києва

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.

Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.

Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі.

За офіційними даними EU-OSHA близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу, а зростання кількості порушень, пов’язаних зі стресом на робочому місці, зумовлено поширенням гнучких і нестабільних форм зайнятості (72 % загальної кількості респондентів), надмірним навантаженням працівників (66 %), а також такими явищами, як моральне та фізичне насилля (59 %).

Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах, засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.

Питання психо-емоційного стану, у тому числі стресових ситуацій на виробництві стало предметом розгляду 34 Міжнародного конгресу з питань безпечної життєдіяльності та виробничої медицини, який проходив 27 - 30 жовтня 2015 року у м. Дюссельдорф (Німеччина).

У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, алергії, захворювань опорно-рухового апарату, гіпертонії, виразкової хвороби шлунку, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства.

Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат.

Протягом останніх років в Україні спостерігається тенденція до зниження виробничого травматизму. Так, за даними Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, у 2015 році порівняно з 2014 роком кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 8,1 % (з 4999 до 4592), з них зі смертельним наслідком – на 6,3% (з 384 до 360). При цьому тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості), до яких і належить стрес на робочому місці. Сьогодні українські працівники підпадають під дію стресу частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності тощо.

У сучасних економічних, політичних і соціальних умовах, що склалися в Україні, важливо під час планування своєї господарської діяльноcті враховувати наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці та за межами підприємства.

Захистити і зміцнити здоров’я, добробут і продуктивність як всього колективу, так і кожного окремого працівника неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на людей та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх.

Робоче місце одночасно є значним осередком психосоціальних ризиків і ідеальним місцем для їх усунення.

Вчасне розпізнання залежності стану працівника від стресу, який він отримав, може зберегти його життя або як мінімум здоров’я.

Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників.

Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, Організаційний комітет звертається роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці.

Запрошуємо до виконання плану заходів щодо підготовки та проведення Тижня охорони праці в Оболонському районі міста Києва, а також вшанувати  пам’ять  працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім’ї потерпілих, вишукати можливість для надання їм допомоги щодо розв’язання матеріальних, соціально-побутових або інших проблем.

  

План заходів

з підготовки та проведення в Оболонському районі міста Києва

з 25 по 29 квітня 2016 року Тижня охорони праці під девізом:

«Стрес на робочому місці: колективний виклик»

 

 

п/п

Найменування заходів

Термін виконання

Відповідальні

виконавці

1

Проведення засідання Оргкомітету з підготовки Тижня охорони праці з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик»

до 19.04.2016

Сектор охорони праці та життєзабезпечення УПСЗН ОРДА

2

Доведення до підприємств, установ і організацій, звернення Оргкомітету та Плану заходів з підготовки та проведення в районі Тижня охорони праці.

до 20.04.2016

Сектор охорони праці та життєзабезпечення УПСЗН ОРДА

3

Розміщення в засобах масової інформації та на веб-сайті  району інформацію, щодо  проведення заходів з нагоди Дня охорони праці з метою інформування населення, підприємств, установ та  організацій району.

квітень

Сектор охорони праці та життєзабезпечення УПСЗН ОРДА

4.

Створення на виробничих рівнях оргкомітетів, визначення відповідних заходів і затвердження робочих планів їх реалізації.

до 22.04.2016

Керівники підприємств та первинних профспілкових організацій

5

Надання методичної допомоги службам охорони праці підприємств, установ та організацій району в організації та проведенні заходів з нагоди відзначення Дня охорони праці.

квітень

 

Сектор охорони праці та життєзабезпечення УПСЗН ОРДА

6

Проведення днів «відкритих дверей», а також «гарячої телефонної лінії» з питань охорони праці та профілактики виробничого травматизму для представників підприємств, установ та організацій, роботодавців та громадян

25-29.04.2016

 

Сектор охорони праці та життєзабезпечення УПСЗН ОРДА

7

Проведення семінару з нагоди відзначення  Дня охорони праці на тему: «Стрес на робочому місці: колективний виклик»

21.04.2016

Сектор ОП за участю ФССНВ, ГУ Держпраці у Київській області, профспілки

8

Організація та проведення на підприємствах конкурсів на краще робоче місце, виробничу дільницю (бригаду), кращого працівника тощо, з визначенням та заохоченням переможців у цих номінаціях

квітень

Керівники підприємств та первинних профспілкових організацій

9

Оформлення (створення) куточків, стендів, присвячених Дню охорони праці

квітень

Керівники підприємств та первинних профспілкових організацій

10

Організація та проведення заходів з вшанування пам’яті загиблих на виробництві: проведення панахид, поминальних заходів, надання допомоги родичам загиблих в облаштуванні могил, відвідування та надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих, а також інвалідам праці.

квітень

Керівники підприємств та первинних профспілкових організацій

11

Відзначення кращих активістів проведення у 2015 році Дня охорони праці в Оболонському районі м. Києва, а також посадових осіб та спеціалістів, які особливо відзначились протягом року роботою щодо попередження нещасних випадків та професійних захворювань на виробництві

до 28.04.2016

Сектор охорони праці та життєзабезпечення УПСЗН ОРДА

12

Інформування сектор охорони праці та життєзабезпечення УПСЗН ОРДА про підсумки проведення Тижня охорони праці в Оболонському районі міста Києва

до 29.04.2016

Керівники підприємств та первинних профспілкових організацій

 

 

Перейти до спискуВерсiя для друку